Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir çıkışa imza attı. Paylaşımında muhalefete birlik beraberlik çağrısı yapan Demirtaş, “Ben muhalefetin ortak adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde beş yılı aşkın süredir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

Açıklamasında “Ben muhalefetin ortak adayı olsam cezaevinden bile seçim kazanırım” diyen Demirtaş, “Dışarıda ise birileri halen bu üçkağıtçı, dolandırıcı iktidarın halkı kandırıp seçim kazanabileceğine inanıyor.

Öte yandan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP kapatma davasında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da aralarında 700’e yakın siyasetçi hakkında siyaset yasağı getirilmesini istemişti. Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş da hakkında siyasi yasak istenmesine ilişkin Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanlığı’na dilekçe verdi.

Mahkemenin kendisine siyasi yasak getirmesi halinde kararın son cümlesi olarak “Siyasi yasak getiriyoruz ama bir işe yarayacağından da emin değiliz” değiliz yazılmasını talep eden Demirtaş, dilekçesini “Kararınızın Türkiye toplumu ve ortak geleceğimiz açısından katkı sağlayıcı nitelikte, tarih önünde ve halkın huzurunda gururla savunacağınız şekilde olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” diyerek tamamladı.

kaynak: haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here