Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri, Türkiye’nin birçok noktasında devam eden yangında mağdur olanlar için kolları sıvadı. Kimisi ihtiyaç malzemelerini yerine ulaştırırken kimisi de sosyal medya hesaplarından gerekli eksiklikleri duyurarak listeleri tamamladı

Ülkemizdeki orman yangınları 9’uncu gününe girdi. 187 orman yangınından 172’si kontrol altına alınırken, 15’i devam ediyor. Tüm Türkiye gibi üzüntüyü derinden yaşayan televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri de felakette mağdur olan insanlar için ihtiyaç listesi hazırlayıp, yangın söndürme faaliyetlerine katıldı. İşte o isimler…

“HELAL OLSUN SANA”

Ören’deki termik santrale doğru ilerleyen yangına müdahale edenler arasında ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol da vardı. Hortumu sırtına alan Çelikkol’un boyunu aşan alevlerle mücadele ettiği o anlar objektiflere yansıdıBu anları Mustafa Sandal, sosyal medyada paylaştı. Dostuna “Helal olsun sana İbrahim!” diye seslenen ünlü şarkıcı, “Göcek’teyim ve yollar kapalı, olay yerine ulaşma şansım yok. Canım kardeşlerim Onur Yılmaz ve İbrahim Çelikkol Marmaris’te yangın yerinde gönüllü olarak çalışıyor. Yangın, termik santrale yaklaşmış ve durumun ciddi olduğunu belirtiyorlar. Yetkililerden acil olarak olaya el koymalarını rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI

Oyuncu Furkan Kızılay, orman yangınlarına duyarsız kalmadı. Üç gün önce tatil yaptığı bölgenin yandığını gören Kızılay, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’dan gelerek, söndürme çalışmalarına katıldı.

Ünlü oyuncu, “Esas işi burada yangınla mücadele ekipleri yapıyor. Biz onlara burada destek oluyoruz. Elimizden geldiği kadar onların verdiği direktifler neticesinde onlara yardımcı olmaya çalışacağız gün boyunca. İki, üç gün buradayız. Elimizden geldiğince destek olacağız.” dedi.

DESTEK ZİYARETİ

Antalya Manavgat orman yangını sonrası bölgeye kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile yardım götüren şarkıcı Haluk Levent, Gamze Özçelik’le buluştu. Kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile çalışmalara destek veren Özçelik, Levent’e görüşmelerinden bir kareyi Instagram hesabından yayınladı. Ünlü şarkıcı da eski oyuncuya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YANGIN BÖLGESİNDE

Oyuncu Pamir Pekin, Muğla’da devam eden yangın söndürme faaliyetlerine katıldı. Pekin, yangın bölgesinde yaşadıklarını takipçileriyle paylaştı.

‘HELİKOPTER’ ÇAĞRISI YANIT BULDU

Marmaris’te evi olan ve bölgedeki yangını Instagram’da paylaşıp yardım isteyen Şahan Gökbakar’ın çağrısı da yanıt buldu. Bölgeye yangın söndürme helikopteri gönderildi. Turgut Şelalesi’nden yayın yapan komedyen, “Şu an 3 helikopter geldi. Kontrole alınacak inşallah. Çok teşekkürler sesimizi duyan yetkililere” diye konuştu.

“25 BİN TL’LİK BAĞIŞ YAPTI”

Popçu Demet Akalın, ünlü dostlarından da bağış talebinde bulundu. Akalın’ın yardım çağrısına yıllardır bir dargın bir barışık olduğu meslektaşı Hande Yener, kayıtsız kalmadı. Demet Akalın, daha önce Yener’in bağışını sosyal medya hesabından, “Kraliçe Bodrum Belediyesi’ne 25 bin liralık bağış yaptı.” notuyla duyurdu.

KOLİLERİN BAŞINDA

Şarkıcı Cansu Kurtçu da Çeşme’deki bir mekanda Marmaris’e gönderilecek malzemelerin hazırlanmasında görev aldı. Sosyal medya hesabından o anları paylaşan Kurtçu, kolileme işlerine yardım etti.

kaynak:habertürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here